Hakan tiedottajaksi Pinja Akkanen
8.2.2020 11:24 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Hakan tiedottajaksi Pinja Akkanen.

Paimion Hakan tiedottajana on aloittanut vuoden vaihteessa Pinja Akkanen.

Hakan uutena tiedottajana Pinja suunnittelee ja toteuttaa seuran kotisivuja käyttäjäystävällisemmäksi. Lisäksi Pinja muun muassa vastaa Hakan sosiaalisen median kanavien kehittämisestä, tapahtuma- ja mainosmateriaalien luomisesta sekä muusta toiminnasta tiedottamisesta.

Halikosta kotoisin oleva Pinja on tuttu kasvo Hakan naisten edustusjoukkueen kapteenina. Nyt hänellä on alkamassa kymmenes jalkapallokausi Paimion Hakassa. Pinja opiskelee digitaalista kulttuuria Porin yliopistokeskuksessa, jossa hänen maisterivaiheen opinnot ovat viime silausta vaille valmiit.

”Paimion Haka on minulle rakas seura, joten on hienoa päästä mukaan kehittämään seuran toimintaa ja samalla hyödyntämään koulutustani”, toteaa Pinja Akkanen.


   
Lisää uutisia
Paimion Haka ry
«  Syyskuu   »
Kategoriat