Paimion Hakan jalkapallon miesten edustusjoukkueen taustoissa muutoksia
31.1.2019 18:13 Uutiset / Miehet Edustus

Paimion Hakan jalkapallon miesten edustusjoukkueen
taustoissa muutoksia

Tammikuussa 2019 Paimion Hakan jalkapallon miesten edustusjoukkueen hallinnoimisesta vastuun ottaa vuoden alussa perustettu paimiolainen yritys PaiHa Oy. Jatkossa PaiHa Oy vastaa joukkueen kehittämisestä, pelaaja- ja valmentajasopimuksista sekä kantaa joukkueesta taloudellisen vastuun.

Paimion Haka ry hallinnoi jatkossakin joukkueen sarjapaikkaa sekä vastaa kilpailutoiminnan vastuista piirille.

Juuri perustetun osakeyhtiön taustoissa toimivat Paimion Haka ry:n entinen puheenjohtaja Tero Rauhanen, miesten edustusjoukkueessa kaksi vuotta huoltajana toiminut turkulainen yrittäjä Jan Nurmio ja viisi kautta seuraa jalkapallokentillä edustanut Juuso Jaakkola. Yrityksen päätoimiala tulee olemaan mainosmyynnissä. Paiha Oy rakentaa Paimion keskustaan led-mainostaulun, joka valmistuu alkukesästä 2019.

”Näiden muutosten tarkoituksena on jatkossakin taata laadukas tekeminen seuran miesten edustusjoukkueessa sekä kehittää sen toimintaa.” kertoo Paiha Oy:n toimitusjohtaja Tero Rauhanen ”Olemme seuralle todella kiitollisia hyvästä yhteistyöstä ja uskon, että pystymme omalta osaltamme viemään seuran brändiä eteenpäin.”

Sen lisäksi, että tuore yritys vastaa jalkapallon miesten edustusjoukkueen toiminnasta, suunnitelmissa on tehdä yhteistyötä eri muodoissa myös juniorijoukkueiden kanssa.

Lisätietoja

Tero Rauhanen
Paiha Oy
toimitusjohtaja

0451895850
tero.paiha@gmail.com


   
Lisää uutisia
Jalkapallo
«  Elokuu   »
Kategoriat